"MENU"

Doğum Hikayesi Fotoğrafçısı Yeşim Saraçer | Alp Ata’nın Doğum Hikayesi

Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi – Dr. Bülent Faka

Aylardan Temmuz’du ve ben her yaz yaptığımız gibi ailemle birlikte Datça Aktur’da tatildeydim. Alp Ata’nın annesi doğum fotoğrafçısı arayışındayken, daha önce gerçekleştirdiğim doğum ve yenidoğan çekimlerine ait bir albümü görmüş ve beni aradı. Hamile çekimi, doğum anı çekimi ve ilk 2 hafta içinde gerçekleştirdiğim yenidoğan ve aile çekimi hakkında bilgi verdim.  Ağustos’un ortasında beklenen sezaryen doğum için anlaştık.

Anne-babası (“Mommy to Bee & Daddy to Bee” :) , tatlı Alp Ata’yı beklerlerken doğuma sadece 2 gün kala yeşillikler içinde çok güzel bir dış çekim gerçekleştirdik. Alp Ata için annesinin seçtiği “arı” konseptindeki hamile çekiminden çok eğlenceli kareler çıktı.

dogum-fotografcisi-hamile-cekimi

Sezaryen doğumun gerçekleşeceği gün Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi‘ndeki odalarında buluştuk ve anne-babanın yakın aile üyeleriyle son heyecanlı bekleyişlerini kaydettim. Hastane odası da arı konseptine uygun bir şekilde süslenmişti.

dogum-fotografcisi

Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi yönetiminden ve Doktor Bülent Faka’dan doğum çekimi için son izinlerimizi aldıktan sonra ameliyathanedeki doğum anını, Alp Ata’nın ilk ağlamasını ve ilk kontrollerini kaydettim. Sonrasında bebeğin babasıyla ve diğer aile üyeleriyle ilk karşılaşmasını, ve annesinin odasına gelmesiyle ilk emzirme anları ilk üçlü aile fotoğraflarını kaydettikten sonra 2 gün sonra hastane çekimi için tekrar buluştuk.

Aile, beni arayarak hastane çekimlerini doğumun ertesi günü yerine hastaneden çıkacakları güne kaydırmıştı. Bu sefer Alp Ata’yı 3 günlük olarak ve annesi artık serum kablolarından kurtulduğu için ayakta duran anne-babasının kucaklarında çektim. Bu nedenle hastane çekimi de başlı başına bir yenidoğan aile çekimi gibi oldu.

dogum-fotografcisi-yenidogan-cekimi

Son olarak ise Alp’cik henüz 10 günlükken Demir Ailesi’nin evlerinde yenidoğan çekimini yaparak onların en özel anlarını ölümsüzleştirdik. Alp Ata’nın gaz sancılarıyla zorlu geçen bu çekimden de anne-babasının yıllarca bakmaya doyamayacaklarına inandığım kareler çıkarttık.

Onlar Alp Ata’nın doğum hikayesi albümünü beklerlerken, gerçekleştirdiğimiz bütün çekimleri özetleyen bu müzikli mini klibi taze anne-babaya hediye etmek istedim:

Siz de doğum fotoğrafçısı arayışındaysanız lütfen bana ulaşın.

Son Yorumlar

    BİLGİ İSTE