"MENU"

Ödül, Sergi ve Haberler


Çocuk Fotoğrafçısı | Yeşim Saraçer Photography

Yeşim Saraçer’in İstiklal Caddesi’nde çektiği ve “The Sheep” adını verdiği fotoğrafı, Amerika’da yayımlanan CLICK dergisinin ev sahipliğini yaptığı “2016 VOICE Collection”a seçildi.

İşte Yeşim’e ulaşan e-mail:

clickin-moms-voice-collection

Yeşim Saraçer’in fotoğrafı, ABD’deki yarışmaya yollanan 35,000 fotoğraf içinden jürinin seçtiği 211 fotoğrafın içinde yer alıyor!

“The Sheep” isimli fotoğraf, koleksiyona giren diğer fotoğraflarla birlikte CLICK Dergisi’nin Eylül/Ekim 2016 sayısına çıktı, “Click Away” fotoğrafçılık konferansının açılış günü Canon’un sponsor olduğu kokteylde sergiye açıldı, ve Seattle Westin Hotel’deki konferansta 3 gün boyunca sergilendi.

the-sheep-by-yesim-saracer-voice-collection-2016

“Street” kategorisinde 2016 VOICE Collection’a seçilen tüm fotoğrafları bu linkte görüntüleyebilirsiniz:

www.clickinmoms.com/voice/2016-voice-collection/

Click-magazine-2016-voice-collection odullu-cocuk-fotografcisi-yesim-saracer

1. BÜMED “Boğaziçi Mezunlarından Kareler Fotoğraf Yarışması”na, 96 Boğaziçi Üniversitesi mezunu, toplamda 228 fotoğraf ile başvurdu.

Yeşim Saraçer (Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ’98 ve MBA ’12) ‘in Rumeli Kavağı’nda çekmiş olduğu bu fotoğraf ise yarışmada 2. oldu!

bumed-bogazici-mezunu

Dereceye giren ilk 3 fotoğraf, ‘Boğaziçi Mezunlarından Kareler Fotoğraf Yarışması’nın ilk finalistleri olarak, BÜMED Sosyal Tesisleri’nde yer alan ‘Boğaziçi Mezunlarından Kareler Sergisi’ nde sergilenmektedir.

Tuba Ünsal çocuklarıyla poz verdi

(Hürriyet-Kelebek Magazin)

cocuk-fotografcisi-istanbul

“Ünlü oyuncu ve çocukları ev halleriyle Yeşim Saraçer’e poz verdi. Ünsal bu kareyi, “Cücelerim” notuyla Instagram hesabında paylaştı.”

www.hurriyet.com.tr/tuba-unsal-cocuklariyla-poz-verdi-40100316

40 Haramiler Proje Ekibi, İstanbul Serileri’ne başladı…

“İstanbul’un simgesel mekanlarından bir dizi hikayeyi izleyiciye sunan ekibin ilk durağı Galata Kulesi. Fotoğrafçı Muammer Yanmaz’ın ve proje atölyesinde bir araya gelen 45 fotoğrafçının, Galata Kulesi etrafında şekillenen hikayeleri, 11 – 21 Nisan 2017 tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Katılımcılardan Yeşim Saraçer sergide bu fotoğrafıyla yer aldı:”

galata-kulesi-sergisi

cocuk-fotografcisi

Kansersiz Yaşam Derneği’nin Şişli Etfal’deki 23 Nisan etkinliği

Gündem bölümünde yer verdiği haberde Yeşim Saraçer’in çektiği fotoğrafı kullanmayı seçen Milliyet’in  haberle ilgili linki burada:

Şişli Etfal Hastanesi’nde kanser tedavisi gören 25 çocuk için önceki gün 23 Nisan kutlaması yapıldı.

Çocuk Fotoğrafçısı Yeşim Saraçer’in ilk kişisel sergisi, “Wall Art Çocuk Portreleri” adıyla 22 Nisan-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Nişantaşı City’s’de izleyicilerle buluştu.

“İstanbul’da Çocuk Fotoğrafçısı olarak hizmet veren Yeşim Saraçer, “Wall Art” çocuk portreleri sergisinde, çocukların doğal anlarında çektiği fotoğraflara, nostaljik ve yağlı boya resim etkisi verdikten sonra onları müze kalitesinde kanvasa basarak sunmuştur.” [/flo_image_text]

Sergiyle ilgili yazılı basında ve blog’larda çıkan haberleri okumak için lütfen aşağıdaki link‘lere tıklayın:

Gezgin Anne   istanbuldagez.com aksam.com.tr

 40 Haramiler Fotoğraf Grubu üyesi 100 fotoğrafçının portre fotoğraflarından oluşan “Yüz Hikayeleri” isimli karma sergi açıldı

Fotoğraf sanatçısı ve eğitmeni Muammer Yanmaz eğitmenliğinde bir araya gelen 40 Haramiler Fotoğraf Grubu üyesi fotoğrafçıların katıldığı Karma sergiye, 40 Haramiler Fotoğraf Grubu üyesi ve Çocuk Fotoğrafçısı Yeşim Saraçer de bir fotoğrafıyla katılmıştır.

CNN Türk’ün sergi haberini burada okuyabilirsiniz:  cnnturk.com ‘da okumak için lütfen tıklayın

“Fotoğrafçı Muammer Yanmaz eğitmenliğinde bir araya gelen 40 Haramiler Fotoğraf Grubu üyesi 100 fotoğrafçı, farklı coğrafya, kültür ve zamanlarda tanıklık ettikleri “yüz hikayeleri”ni izleyiciye aktarıyor. 100 farklı fotoğrafçının gözünden portrelerin sunulduğu sergi, Avusturya Kültür Ofisi’nin katkılarıyla, 5 Kasım – 5 Ocak tarihleri arasında, Avusturya Hastanesi’nde ziyarete açık olacak. Özellikle portre fotoğrafları ile tanınan Muammer Yanmaz tarafından kurulan ve 2 bini aşkın fotoğrafçının dahil olduğu 40 Haramiler fotoğraf grubu, üretimine bir sergi ile devam ediyor. 

Bazen bir bakışın, bazen de bir hareketin öne çıktığı 100 farklı yüzün hikayesini anlatan kareleri izleyiciyle buluşturuyor. Detaylarında, insana dair tüm duyguları sunan Yüz Hikayeleri başlıklı serginin açılışı, İstanbul Wind Ensemble – IWE konseri eşliğinde 5 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek. Sergi, 5 Ocak 2015 tarihine kadar Avusturya Hastanesi’nde gezilebilir.”

BİLGİ İSTE