"MENU"
Stüdyoda Konsept Bebek Çekimi | RÜZGAR 2 Yaşında!  – 26.10.2016

Studio Shoot | Baby Photography by Award Winning Photographer Yeşim Saraçer 

2 yaşını dolduracak olan Rüzgar’ın annesi Oya Hanım, bebek çekimi için beni ilk aradığında aklında belirli bir konsept oluşmamıştı. Konsept seçimlerini tamamen bana bıraktı ancak aklımdaki konseptlere göre giyeceği kıyafetleri whatsup üzerinden haberleşerek beraber kararlaştırdık.

Bebek çekimlerinde giyilecek kıyafetleri ve kostümleri kendim sağlayabildiğim gibi annelerin fikirlerini de her zaman dikkate alıyorum. Ailenin özellikle giydirmek istediği bir kıyafet varsa mutlaka çekime onları da dahil ediyorum. Rüzgar’ın çekiminde de öyle oldu. Çekime mavi balonları ve Rüzgar’a özel yazılı mavi fonu kullanarak başladık. Rüzgar da onun için @Pixylovee‘dan satın aldığım mavi-siyah kareli bir tulum giydi. Gene Rüzgar’a özel önceden hazırladığım 2 yaş panosunu da çekime dahil ettik.

Daha sonra bebek çekimine, “Okula dönüş” / “Back to School” temasıyla ve annesinin getirdiği kıyafetle devam ettik. Bu konseptte abaküs, vintage okul çantası ve küre gibi aksesuarları kullanırken İlkokul 1 müfredat kitaplarını ise Rüzgar’ın kucağına koyduk! 🙂 Fotoğrafların bir kısmını 29 Ekim kutlamalarına denk geldiği sıralarda edit’lediğim için Instagram hesabımda tam bir “Cumhuriyet Çocuğu” oldu tatlı Rüzgar’cık 🙂

Ben mavi fonu kaldırırken Rüzgar onun için hazırladığım oyuncaklarla oynayarak biraz nefes aldı. Kıyafetini değiştirdikten sonra çekimimize “Sonbahar” temasıyla devam ettik. Gerçek bir ahşap fon, bahçeden yeni toplanmış kuru yapraklar, Trabzon’dan getirtilmiş otantik bir sepet ve mevsim meyveleriyle stilize ettiğim bu konseptte Rüzgar’ı oyalamak pek zor olmadı. Bir kere sepetin içinden hiç çıkmak istemedi 🙂 Sepeti kaldırdığımızda ise Sonbahar konseptine çok uygun bulduğum vintage oyuncak aksesuarlar sayesinde onu hep ahşap fonun önünde tutmayı başardık. Yani kısaca “bizim için bebek çekimi, onun için oyun” oldu!

“Pijama / Uyku Zamanı” temasıyla sonlandırdığımız bu çekimden seçtiğim ve çoğunluğunu Rüzgar’ın albümünde kullanacağımız en güzel karelerle oluşturduğum müzikli mini klip işte burada.

Not: Son fotoğrafta Rüzgar’ın “çekim bittiğinde” ne hissettiğini de göreceksiniz :))

Tatlı Rüzgar’ın ikinci yaşını kutlarım. Hep mutlu ol Rüzgar’cık!

Yeşim Saraçer

Stüdyomdaki bebek çekimi ve çocuk çekimleri hakkında bilgi almak için lütfen benimle iletişime geçin.

Yeşim Saraçer is a Baby, Family and Event Photographer based in Istanbul. You can see her portrait work by clicking here .

One of Yeşim’s photos has been selected for inclusion in the “2016 Voice Collection” by Click & Company . 

Yeşim was very recently published. 211 winner photos out of the submitted 30,000 have been published in the September/October 2016 issue of Click Magazine .

BİLGİ İSTE