"MENU"

“Elsa ve Anna” / “Frozen” / “Karlar Ülkesi” temalı 4 yaş doğum günü kutlaması | Yeşim Saraçer Fotoblog

Doğum günü fotoğrafçısı olarak İstanbul’da kimi zaman özel parti mekanlarında, kimin zaman ise ailelerin kendi evlerinde gerçekleştirdikleri kutlamaları fotoğraflıyorum.

Bu partilerde, özellikle de kız çocuk doğum günlerinde birbirinden güzel temalarla karşılaşıyorum. Bunlardan bazıları Hello Kitty, Prenses Sophia, Barbie, My Little Pony gibi çok bilinen temalar olduğu gibi, süper yaratıcı ve süper becerikli annelerin hayal güçlerini Pinterest‘ten de ilham alarak dışa vurdukları çok değişik konseptlerde de olabiliyor.”Winter Wonderland”, “paper art” çiçekli, “pink & gold” .. son dönemde çektiğim doğum günlerinden aklıma ilk gelen temalar.

Peki sıra kendi kızımın doğum gününe geldiğinde “bir anne olarak” ne yapacaktım 🙂 🙂

Her zaman elimin altında olması için ilham verici binlerce fotoğraf ve fikirle dolu olan özel Pinterest hesabımda farklı panolarda doğum günü tema fikirleri tutuyordum. Hem kızım hem de oğlum olduğu için, hem kız hem de erkek çocukları için doğum günü teması, doğum günü pastası, doğum günü kostümleri, doğum günü oyunları ve aktiviteleri, hatta çocuk odası fikirleri gibi onlarca konuda yaklaşık 4 yıldır pin’liyorum. Fotoğraf işim için Pinterest hesabım bu, ve burada çok düzenli olmasa da daha çok yaptığım çekimlerden kareler paylaşıyorum. Bahsettiğim şahsi Pinterest hesabım ise burada .

Sadede gelecek olursak kızımın 4. yaş gününü hangi temayla yapacağımı düşünürken aklımda 3 tane tema oluşmuştu. Çok sevdiği Disney karakterlerinden “Prenses Sophia”, “Frozen / Elsa ve Anna”, ve “Vintage/Shabby Chic” teması. Önce Pinterest’imdeki bu panoya bir göz attım ve sonra Shabby Chic temalı doğum günü örneklerinden bu panoyu oluşturdum. Klasik temalarda olmasını istemediğimden  ve bir vintage aşığı olarak Vintage/Shabby Chic temasına gönlüm kaydıysa da kızıma haksızlık yapmamak için ona temalarla ilgili fotoğrafları gösterip fikrini sordum ve tabi ki cevabı “Elsa ve Anna” oldu :))

Bu noktadan sonra soluğu Kanyon’daki Parti Paketi mağazasında aldım. Frozen Karlar Ülkesi temalı ve düz mavi temalı süslerinden seçtim. Evde aile arasında bir kutlama olduğu için süslemeleri oldukça sade tuttum.

parti-paketi-elsa-frozen

Kızıma aldığım su yeşili elbisenin üzerine de H&M Kids’den Elsa’lı toka, çanta, pelerin gibi aksesuarlar ekledim. İşte karşınızda “Karlar Kraliçesi” Oya 🙂

elsa-ve-anna

Doğum günü sabahı mavi – gümüş kombinli uçan balonları teslim aldıktan sonra bunları çekim köşemizdeki fonun önündeki sandalyeye bağladım.

frozen-konsept-fotograf-cekim

Kızım da günlerdir giymek için sabırsızlıkla beklediği kıyafetini üzerine geçirip etrafta Elsa havasına girmiş olarak gezinmeye başlayınca hemen makinamı kapıp onun misafirler gelmeden önceki şu pozlarını çektim:

elsa-ve-anna

elsa-ve-anna

elsa-ve-anna

Misafirlerimiz sadece aile büyüklerinden oluştuğu için doğum günü pastası olarak şeker hamurlu büyük bir pasta yerine sade bir pasta seçerek pastanın etrafını ve üzerini minik Elsa ve Anna oyuncak figürleriyle ve “4” sayılı mumla süsledim.

elsa-frozen-dogum-gunu-pastasi

Mumları üfleyip pastamızı kestikten sonra setup’ımızda da bu fotoğrafları çektik:

elsa-ve-anna

elsa-ve-anna

Fotoğraf makinamı ablama verip aile fotoğrafı için kadraja girmeyi de ihmal etmedim 🙂

elsa-ve-anna

Şimdi sıra bu doğum gününden en güzel kareleri seçip albüm haline getirmekte…

Sizin çocuğunuzun doğum günüyle ilgili planlarınızda hangi tema var? Kutlamayı aileniz arasında mı yapmayı planlıyorsunuz yoksa çocuğunuzun arkadaşları da katılacak mı? Peki doğum günü hazırlıklarını yaparken organizasyon şirketlerinden yardım alıyor musunuz yoksa benim gibi “kendin yapçı” mısınız?

Comments
Add Your Comment

BİLGİ İSTE