"MENU"
Baby & Family Photographer,

ISTANBUL

Bebek & Aile Fotoğrafçısı, ISTANBUL

“Kendi İşini Kuran Annelere Destek Olalım 🙂

Merhaba,

Diğer “fotoblog” yazılarımda fark edeceğiniz gibi genellikle konular bir şekilde “fotoğraf”la ilintilidir. Bu yazıda ise şahsen tanıdığım ve fotoğraf dışı işlerle meşgul olan girişimci annelerden ve onların “iş”lerinden bahsediyorum:

  1. Çocuklarımızın aynı okula gitmesi nedeniyle arkadaş olduğum annelerden Derya, koçluk eğitiminden arkadaşı Aslı ile Göktürk’te NOZ Koçluk ve Kişisel Merkezi’ni kurdu. Instagram hesaplarını takip ederek hem ev sahipliği yaptıkları atölyeler hakkında hem de kişisel koçluk hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz.
  2. Gene aynı vesileyle tanıdığım sevgili Aysun Tarhan ise eski bir eğitimci, şimdilerde ise ortağı olduğu The Know bünyesinde “ebeveyn koçu” olarak çocuklu ailelere yaşadıkları güçlüklerde destek oluyor.  The Know’un websitesi‘ne bakarak sundukları hizmetler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.
  3. Göktürk’ten komşum Nazmiye, uyku markası Nanu Bedtime‘ı, “anneler, çok sevdikleri çocukları için kaliteli, sağlıklı, zevkli pijamalar, nevresim takımları, beşikler, karyolalar ve çeşitli uyku ürünlerini kolayca oturdukları yerden bulabilsin diye” yaratmış. Nazmiye şu aralar markasını yurtdışına açmanın adımlarını atmakta.
  4. Finans alanındaki kurumsal hayatımdan arkadaşım sevgili Ebru, ilk öğretim çocuklarına matematiği sevdiren, “matematikle eğlenceyi birleştiren” bir aktivite programını yürütüyor. Pratik Matematik olarak devlet ve özel bir çok okula ulaşıyorlar.
  5. Ortaokulda bir dönem sıra arkadaşlığı da yaptığımız Berrin Aslı, cocuklagezin.com blog’unun sahibi ve yazarı. “Anne-baba olarak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük hediye, merak ederek öğrenmelerini sağlamaktır. Dünya üzerindeki kültür çeşitliliğini ve mesafelerin sağladığı farklılıkları gezerek ve hissederek yaşayan çocuklar, sorgulamayı bilen bireyler olarak hayallerinin peşinde olacaklardır. “ düşüncesinden hareketle ailecek yaptıkları seyahatlerini ve daha pek çok şeyi blogunda okurlarıyla paylaşıyor.
  6. Başka bir anne arkadaşım ve adaşım, iç mimar Yeşim Sevsevil ise Sevsevil Design ismindeki 4. Levent’teki mağazasında, çok şık gümüş kaplama aksesuarlar, çok özel avizeler ve ev mobilyalarını satışa sunuyor. Çeşitli vakıf ve derneklerin geleneksel kermeslerinde Sevsevil Design stand’ı kuran Yeşim’le Kansersiz Yaşam Derneği‘nin “Alışveriş Yaşatır” isimli kermesinde beraberdik.
  7. Zekeriyaköy’de eşi ve tatlı kızlarıyla yaşayan Müge Pekpak’ı bir fotoğraf çekimi vasıtasıyla tanıdım. İki çocuk annesi olması ve benim de bir dönem çalıştığım şirkette halen çalışıyor olması dışında Müge’yle diğer bir ortak noktamız, onun da kendi işi olan bir anne olması. Özel soğutucu bulunan araçlarla kapınıza kadar ulaştırdıkları “katkısız pastörize saf süt kaymağı” na, sadece soğuk su katarak ve kendi ellerinizle yoğurarak kolayca yaptığınız doğal tereyağı için bu web sitesinden sipariş verebilirsiniz:  http://tereyaginikendinyap.com

Sizin de etrafınızda girişimci / patron anneler var mı? Bana mesaj atın onları da bu yazıya ekleyelim.