"MENU"
Baby & Family Photographer,

ISTANBUL

Bebek & Aile Fotoğrafçısı, ISTANBUL

“Kendi İşini Kuran Annelere Destek Olalım 🙂

Merhaba,

Genellikle blog yazılarımın konuları bir şekilde “fotoğraf”la ilintilidir. Bu yazıda ise şahsen tanıdığım ve fotoğraf dışı işlerle meşgul olan girişimci annelerden ve onların “iş”lerinden bahsetmek istiyorum:

  1. Çocuklarımızın aynı okula gitmesi nedeniyle arkadaş olduğum annelerden Derya, koçluk eğitiminden arkadaşı Aslı ile Göktürk’te NOZ Koçluk ve Kişisel Merkezi’ni kurdu. Instagram hesaplarını takip ederek hem ev sahipliği yaptıkları atölyeler hakkında hem de verdikleri kişisel koçluk hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz.
  2. Gene aynı vesileyle tanıdığım sevgili Aysun Tarhan ise eski bir eğitimci, şimdilerde ise ortağı olduğu The Know bünyesinde “ebeveyn koçu” olarak çocuklu ailelere yaşadıkları güçlüklerde destek oluyor.  The Know’un websitesi‘ne bakarak sundukları hizmetler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.
  3. Göktürk’ten komşum Nazmiye, uyku markası Nanu Bedtime‘ı, “anneler, çok sevdikleri çocukları için kaliteli, sağlıklı, zevkli pijamalar, nevresim takımları, beşikler, karyolalar ve çeşitli uyku ürünlerini kolayca oturdukları yerden bulabilsin diye” yaratmış. Nazmiye şu aralar markasını yurtdışına açmanın adımlarını atmakta.
  4. Finans alanındaki kurumsal hayatımdan arkadaşım sevgili Ebru Ataca, ilk öğretim çocuklarına matematiği sevdiren, “matematikle eğlenceyi birleştiren” bir aktivite programını yürütüyor. Pratik Matematik olarak devlet ve özel bir çok okula ulaşıyorlar. Ebru’nun pandemi döneminde Orkun oğuz’la birlikte sosyal sorumluluk projesi olarak eğitime destek vermek için kurdukları Okul Destek Derneği aracılığıyla öğrencilerin eğitimlerine destek vermek isterseniz bu link’ten bağış yapabilirsiniz. (Derneğin amacı, “…ülkemizde ortaokul çağındaki devlet okulunda okuyan öğrencilere; dil, din, cinsiyet, ırk ve siyasi görüş ayırt etmeksizin okulda aldıkları temel eğitime, uzaktan eğitim araçlarını kullanarak ücretsiz olarak katkıda bulunmak, temel matematik ve fen becerilerine sahip, donanımlı, nitelikli ve eleştirel düşünme becerisine sahip bireyler olarak yetişmelerini desteklemek , ülkemizin mühendislik ve temel bilimlerde iyi yetişmiş insan kaynağının artmasına katkıda bulunmak.“)
  5. Ortaokulda bir dönem sıra arkadaşlığı da yaptığımız Berrin Aslı, cocuklagezin.com blog’unun sahibi ve yazarı. “Anne-baba olarak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük hediye, merak ederek öğrenmelerini sağlamaktır. Dünya üzerindeki kültür çeşitliliğini ve mesafelerin sağladığı farklılıkları gezerek ve hissederek yaşayan çocuklar, sorgulamayı bilen bireyler olarak hayallerinin peşinde olacaklardır. “ düşüncesinden hareketle ailecek yaptıkları seyahatlerini ve daha pek çok şeyi blogunda okurlarıyla paylaşıyor.
  6. Zekeriyaköy’de eşi ve tatlı kızlarıyla yaşayan Müge Pekpak’ı aslında bir fotoğraf çekimi vasıtasıyla tanıdım. İki çocuk annesi olması ve benim de bir dönem çalıştığım şirkette halen çalışıyor olması dışında Müge’yle diğer bir ortak noktamız, onun da kendi işi olan bir anne olması. Özel soğutucu bulunan araçlarla kapınıza kadar ulaştırdıkları “katkısız pastörize saf süt kaymağı” na, sadece soğuk su katarak ve kendi ellerinizle yoğurarak kolayca yaptığınız doğal tereyağı için bu web sitesinden sipariş verebilirsiniz:  http://tereyaginikendinyap.com

Sizin de etrafınızda girişimci / patron anneler var mı? Bana mesaj atın onları da bu yazıya ekleyelim.