Yılbaşı temalı harika fotoğraflar için ipuçları

Yeni bir yıla girmemize sayılı günler varken, 2015’ten yadigar kalacak olan, ailenizin veya çocuklarınızın fotoğrafları için nelere dikkat etmek gerekiyor? anneysen.com için yazdım.

yılbaşı temalı konsept çekim

Yılbaşı teması hem bu dönemin enerjisini taşıyor, hem de sembolize ettiği kırmızı/ yeşil gibi renklerin, altın/gümüş simli aksesuarların ve yılbaşı ağaçlarının fotoğraflardaki görselliğe çok etkisi oluyor.

Çekimler için kıyafet seçimlerinde çocuğunuzun ve anne-babanın bu temanın en belirgin rengi olan kırmızıyı dikkate almasını tavsiye ediyoruz. Bu sadece bir kırmızı kazak, kırmızı örgü bere-atkı veya kırmızı bir fularla da olabilir. Çocuklar içinse temaya özgü kostümler kullanılabilir veya kırmızı yılbaşı tacı/kravatı takılabilir.

Sadece çocuğunuzun fotoğraflarını çekecekseniz oyuncak bir ayıcık, kırmızı pipetli süt şişesi gibi nostaljik ve orjinal aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu dönemde yılbaşı temalı taçlar, tokalar ve şapkalar gibi aksesuarları, parti malzemesi veya hediyelik eşya satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Evinizde yılbaşı ağacınız varsa ağacın önünde ailece, yere serilecek post benzeri bir örtüye oturarak kırmızı bir battaniyeye sarılarak samimi bir poz vermeniz en güzeli olacaktır.

Fotoğraf makinanızı tripod veya masa gibi sabit bir yere koyup makinanızın zamanlayıcısını ayarlayarak aile çekiminize mutlaka kendiniz de katılın!

UA-52574859-1